Helikopteroefening Koninklijke Luchtmacht

In de weken van 18 tot en met 29 augustus kunt u helikopters laag over de gemeente zien vliegen. De Koninklijke Luchtmacht houdt dan een oefening in onze regio.
 

Tijdens deze oefening trainen helikopterbemanningen van Defensie het samenwerken met collega’s op de grond. Hiervoor is het belangrijk dat ze ook op lage hoogte kunnen vliegen.

Waarom vliegen de helikopters zo laag?

Bij militaire inzet kan het nodig zijn dat helikopters laag bij de grond blijven. Bijvoorbeeld om niet gezien te worden door de vijand. Dit heet laagvliegen. Helikopters zoeken dan dekking achter bossen, heuvels of gebouwen. Laagvliegen vraagt veel training en ervaring. Daarom is deze oefening nodig.
Tijdens de oefenperiode mogen helikopters tijdelijk op lage hoogte vliegen in delen van Zuid-Oost Nederland. In onze regio gebeurt dit tussen 9.00 en 16.30 uur. De toestellen vertrekken vanaf vliegbasis Gilze-Rijen en gebruiken ook vliegbasis Deelen als tussenstop.

Defensie houdt rekening met omwonenden

Defensie probeert overlast zo veel mogelijk te beperken. Ze kiest routes en tijden zorgvuldig. Toch begrijpen we dat u het kunt horen of merken als helikopters laag overvliegen.
Heeft u een vraag of wilt u een melding doen over vliegbewegingen? Dat kan op de Defensie website via het online klachtenformulier. Op de website van de luchtmacht leest u meer informatie over vliegbewegingen en oefeningen.