Burgemeester sluit perceel in Herveld vanwege hennepkwekerij
Op last van burgemeester Patricia Hoytink-Roubos is een perceel in het buitengebied van Herveld gesloten voor drie maanden. Op het perceel werd eerder een professionele hennepkwekerij aangetroffen.
Professionele hennepkwekerij aangetroffen
Bij een politieonderzoek werd een verborgen ruimte ontdekt met 439 hennepplanten. Daarnaast trof de politie goederen aan die werden gebruikt voor de teelt van hennep. Uit het onderzoek bleek ook dat sprake was van diefstal van elektriciteit en een brandgevaarlijke situatie. De kwekerij is inmiddels ontmanteld.
De burgemeester heeft besloten het gehele perceel voor drie maanden te sluiten op grond van artikel 13b van de Opiumwet. De maatregel is bedoeld om de openbare orde en veiligheid te herstellen en herhaling te voorkomen. Tijdens de sluitingsperiode mag het perceel niet worden gebruikt. Het terrein wordt afgesloten, verzegeld en gecontroleerd.
Sluitingsbeleid
De gemeente Overbetuwe voert een sluitingsbeleid bij drugscriminaliteit in woningen, panden en op percelen. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de politie en het Openbaar Ministerie. Het sluitingsbeleid is bedoeld om een einde te maken aan drugsgerelateerde activiteiten en de negatieve gevolgen daarvan voor de omgeving tegen te gaan.
"Drugscriminaliteit brengt grote risico's met zich mee voor de omgeving. Dit soort activiteiten zijn onacceptabel en ondermijnen de veiligheid en leefbaarheid van onze gemeente. Daarom treden we hier samen met de politie en andere partners tegen op. Het is belangrijk dat inwoners verdachte situaties blijven melden, zodat we hiertegen kunnen optreden", aldus burgemeester Patricia Hoytink-Roubos.
Meld verdachte situaties
Signalen zoals ongebruikelijke activiteiten in een pand, afgeplakte ramen, vreemde geuren of veel aanloop op ongebruikelijke tijden kunnen wijzen op ondermijnende criminaliteit. Op Samen voor een Veilige Buurt vinden inwoners meer informatie over deze signalen en hoe zij verdachte situaties kunnen herkennen.
Vermoedt u dat ergens drugs worden geproduceerd, verhandeld of opgeslagen? Meld dit dan bij de politie via 0900 8844. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem: 0800 7000 of via de website van Meld Misdaad Anoniem.



