TWL verschillende leenvormen

Lees hieronder de verschillende leenvormen genoemd met de belangrijkste kenmerken. De vermelde rentepercentages en bedragen hebben peildatum 2025. Deze kunnen wijzigen.

Let op: geld lenen kost geld

Persoonlijke lening

Dit is een consumptieve lening, zonder onderpand en dus geen hypothecaire lening.

  • Leenbedrag minimaal €2.500,- en maximaal €35.000,- voor alle toegestane maatregelen. Looptijd tot en met €15.000,- is 10 jaar.
  • Looptijd vanaf €15.001,- is 15 jaar.
  • Het rentepercentage 2,6%.
  • Maximale leeftijd 75 jaar.
  • Geen afsluitkosten.
  • Annuïtaire lening.

Verzilverlening

Dit is een hypothecaire lening. Dat betekent dat uw woning het onderpand is voor deze lening. U kunt deze lening gebruiken wanneer uw vermogen in de stenen zit en u de overwaarde in uw woning wilt investeren. De lening wordt verstrekt vanuit een bouwdepot.

  • Leenbedrag is minimaal €2.500,- en maximaal €35.000,- voor alle toegestane maatregelen.
  • Looptijd 75 jaar en maximaal 40 jaar rentedragend.
  • Het is een Verzilverlening die als hypothecaire lening met oplopende schuld wordt verstrekt.
  • Het rentepercentage is 1,7%
  • Minimale leeftijd 10 jaar vóór de wettelijke AOW leeftijd, geen maximale leeftijd.
  • Geen maandlasten! Uw besteedbaar inkomen blijft gelijk. De rente wordt elk jaar bij uw schuld opgeteld.
  • Tot 80% van de WOZ / marktwaarde inclusief overige hypothecaire inschrijvingen.
  • Voor het aanvragen en afsluiten van de Verzilverregeling betaalt u kosten. Deze kosten vind je op www.svn.nl/tbw/rente.
  • U kunt de kosten meefinancieren in de lening. Daarnaast betaalt u ook: taxatiekosten, notariskosten en eventueel kosten voor financieel advies.

Maatwerklening

Een maatwerklening is net als een Verzilverlening ook een hypothecaire lening. Deze lening wordt ook verstrekt vanuit een bouwdepot.

  • Bedraagt minimaal € 2.500,- en maximaal € 35.000,- .
  • De looptijd is maximaal 30 jaar.
  • Heeft een rentepercentage van 0,0%.
  • Wordt verstrekt met een restschuldgarantie door gemeente en provincie.
  • Een annuïtaire lening met een combinatielening en is in overeenstemming met de productspecificaties van de Maatwerklening van SVn.
  • Is altijd maatwerk voor noodzakelijke investeringen ten behoeve van asbestsanering en/of funderingsherstel of verduurzaming in een collectieve aanpak en is niet generiek inzetbaar.